Az Aranybika Iskola Alapítvány Aranybika
Vendéglátóipari Szakképző Iskola

Intézményünk 1992-ben létesült. Az oktatás egy osztállyal indult, de az igényeknek megfelelően folyamatosan bővült. Iskolánkra a két szakmás képzés jellemző, igaz ezt néha alakítanunk kellett az Oktatási Törvény változása miatt. Módosítottunk képzési rendszert, mert a 8. évfolyam után a két éves alapozó képzést is bevezettük. Majd a tanulók szakmát, üzletvezetői képesítést illetve menedzseri képesítést is szerezhetnek. A tanulóknak lehetőségük van -a szakmai bizonyítvány megszerzése után- az iskola épületén belül két év alatt az érettségi megszerzésére is, mely megfelelő felkészültséget nyújt főiskolai tanulmányokra is. A színvonalas képzés érdekében két helyen folyik a tanítás. A Széchenyi u. 48 sz. alatti iskolaépületben főleg az elméleti képzést végezzük. Itt található a nyelvi labor, illetve a számítástechnikai terem is. A Gyergyó u. 10 szám alatt jól felszerelt tankonyha, étterem, cukrászüzem és recepciós pult áll rendelkezésünkre. A színvonalas képzésnek feltétele, hogy az ország határain belül és kívül is kapcsolatokat teremtsünk, ezért bemutatókat, versenyeket rendeztünk illetve vettünk részt azokon.

Belföldi kapcsolataink:
  • a budapesti Vendéglátó, Idegenforgalmi, Kereskedelmi Középiskola,
  • egri Felsőkereskedelmi Technikum,
  • szolnoki Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola,
  • gyöngyösi Károly Róbert Vendéglátó Idegenforgalmi és Kereskedelmi Középiskola,
  • debreceni Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközép és Szakmunkásképző Intézet.

Külföldi kapcsolataink:
  • Pauló Borzalinó Szálloda és Vendéglátóipari Szakközépiskola,
  • St. Gallen Vendéglátóipari Középiskola,
  • Presov Szövetkezeti Vendéglátóipari Szakközépiskola,
  • Villach Turizmus Szakközépiskola.

Hagyományunkká vált, hogy évente megrendezzük a Szakmunkástanulók Nemzetközi Gasztronómiai kiállítását. Büszkék vagyunk arra, hogy iskolánk tanulói a múlt években egyre szaporították a különböző országos, és nemzetközi szakmai versenyek győzteseinek járó serlegeket. Nem minden iskola mondhatja el, hogy tanulói külföldi nyári gyakorlaton vesznek részt - Németországban, Belgiumban, Angliában. Iskolánk német, finn, angol, holland és ebben az évben ausztrál vendégtanulók oktatását vállalta. Az Iskola vezetése ezekkel az intézkedéseivel kedvező lehetőséget biztosítanak iskolánk arra érdemes tanulóinak.